تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ آبان ۹۶.::. ساعت : ۶:۴۷ ق٫ظ
فاقددیدگاه

وصیت نامه شهید حمزه کروبی/ تا ظلم است مبارزه هم هست/ فلسطین را هم آزاد می کنیم

۱۵۱۶۲۰_۴۸۱

 دیار شاهد، شهید حمزه کروبی در بیست و یکم اسفند سال هزارو سیصد وسی ونه در خانواده مذهبی و متدین در تهران متولد شد. او تحصیلات خود را تا چهارم دبستان در تهران و بقیه را تا حد دبیرستان در آستانه اشرفیه ادامه داد. از اوان کودکی دوره ای آرام و بدور شرارت را پشت سر گذاشت، علاقه ای زیاد به تلاوت قران داشت.

ده سالش نشده بود که بعلت اوجگیری تظاهرات و راهپیماییها و همچنین فشار اقتصادی خانواده مزه مهاجرت به شهر مذهبی آستانه اشرفیه را چشید. پدر وی که در آنجا کارگاه موزائیک سازی داشت در این شهر نیز به همین شغل پرداخت.

ظلم است مبارزه هم هست/ فلسطین را هم آزاد می کنیم

حمزه در روزهای ملتهب انقلاب در راهپیماییها و تظاهرات شرکتی فعال داشت و همچنین شبها نیز به نوشتن شعار و تهیه و تکثیر پوستر می پرداخت و حتی مدتی بعلت اینکه او بهمراه چندی از جوانان پرشور و انقلابی شهر در اینگونه فعالیتها شرکتی گسترده داشت مورد تعقیب ماموران شهربانی قرار گرفت و بمدت چند هفته به منزل مراجعت ننمود.
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی براساس فرمان رهبر فرزانه انقلاب امام امت (ره) مبنی بر تشکیل سپاه ضمن درس خواندن بعنوان پیشکسوتان سپاه شهر به گروه پاسداران دین پیوست و او بهمراه جمعی دیگر از سپاهیان شهر در خنثی سازی توطئه های منافقین و استکبار جهانی در دهستانهای اطراف و همچنین بخش سیاهکل لاهیجان و جریانات درگیری منافقین در آمل نقشی بسزا و چشمگیر داشت.
او در دفاع از اسلام و امام و انقلاب از کوچکترین کوششی دریغ نمی کرد و با آغاز جنگ تحمیلی به ندای حضرت امام لبیک گفت و راهی مناطق جنگی شد در زمینه تبعیت از امام کوچکترین سستی و کاهلی به خود راه نمی داد و معتقد بود که سرپیچی از ولایت فقیه و در راس آن حضرت امام(ره) سرپیچی از امر خداست و گناهی نابخشودنی محسوب می شود. وی با دوستان و آشنایان رفتاری صمیمانه و دوستانه داشت و در بردباری و استقامت و صبر در میان خانواده زبانزد بود.

حمزه بعد از آغاز جنگ تحمیلی یا در جبهه حضور داشت و یا در مرخصی های خود نیز در سپاه بود و در ماموریتهای داخلی شهر شرکت می کرد و کمتر به منزل مراجعه می نمود او نام خود را در لیست سربازان و یاران فداکار حرت امام(ره) ثبت نمود و در عملیاتاهیی همچون فتح المبین ، بیت المقدس، ثامن الائمه و محرم در مناطق غرب و جنوب کشور شرکت فعالانه کرد و یکبار هم از ناحیه پا مجروح گشت.
بالاخره وی در عملیات محرم در منطقه عین خوش بر اثر اصابت ترکش به بدن در تاریخ پانزدهم آبانماه هزار و سیصد و شصت و یک به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازهایی از وصیت نامه شهید حمزه کروبی: من امروز به فرمان حسین که گفته بود آیا کسی هست که مرا یاری کند و انتقام کشد لبیک می گویم و امروز یاران حسین کم نیستند دیگر کسی حسین را تنها نمی گذارد و امروز ما آنقدر می جنگیم تا انقلاب اسلامی را در سراسر جهان صادر کنیم او جنگ بین ایران و عراق جنگ اسلام و کفر است و بزودی صدام نابود خواهد شد و این جنگ جنگ آخر مانیست در لباس اسلام به اسلام ضربه می زنند خواهند رسید و وقتی که به یاری خدا مرگ اینها فرا رسید آنوقت نوبت اسرائیل است و سپس گرفتن سرزمین های اشغالی که به زور از مردم فلسطین به اشغال خودشان در آوردند و آزاد کردن بیت المقدس و به قول امام تا ظلم است مبارزه هم هست و هرگز شماجهاد در راه خدا را فراموش نکنید که خداوند صابرین را اجری عظیم خواهد داد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.