تاریخ انتشار :جمعه ۱۰ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۴۳ ق٫ظ
فاقددیدگاه

فرازی از زندگی حماسی پاسدار شهید احمد رزمجو / پیربازار رشت

۵۷۶۴۰_۶۸۰

دیار شاهد: پاسدار شهید احمد رزمجو فرزند غلامرضا در سال ۱۳۳۹ در پیربازار به بدنیا آمد. دوره ابتدایی را در دبستان اسلام پیربازار به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به رشت رفت و در دبیرستان قائمیه رشت موفق به اخذ دیپلم ادبی گردید.

هم زمان با دریافت مدرک تحصیلی دیپلم دوران انقلاب اسلامی شروع گردید. وی نیز به صفوف انقلابیون پیوست، در تمامی مجالس و راهپیمایی ها شرکت می کرد و پس ازپیروزی انقلاب در تشکیل گروههای ایست بازرسی جهت شناسایی عوامل رژیم فعالیت داشت.

وی به عنوان عضوی در بسیج پیربازار فعالیت داشت و در تشکیل کتابخانه بسیار کوشید و اهل ورزش بود و بوکس و فوتبال را با جدیت دنبال می کرد. وی پس ازمدتی به عضویت سپاه درآمد و در واحد عملیات سپاه پاسداران پذیرفته شد و در متلاشی نمودن خانه های تیمی و گروه ها فعالیت کرد و مدتی در جنگلهای هشتپر طوالش مامور بود. بواسطه فعالیت های گسترده اش مورد توجه قرار گرفت و دوبار ترور شد. اما نا موفق بود.

وی در اسفند سال ۶۰ از طرف سپاه شهرستان رشت به جبهه اعزام گردید و در رقابیه اهواز درچهارم فروردین ۶۱ به درجه شهادت نائل آمد و پیکر پاکش را در گلستان شهدای مسجد جامع پیربازار به خاک سپردند. شهید رزمجو اخلاقی اسلامی و رفتاری پسندیده داشت.

صبر و حوصله، مهربانی و دلسوزی و شهامت از بارزترین ویژگی های اخلاقیش به شمار می آمد. وی شبانه وسایل مورد نیاز نیازمندان را به خانه شان می برد.

وصیت نامه شهید احمد رزمجو؛

با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و سلام بر تمامی رزمندگان در جبهه های جنگ که با استکبار جهانی در ستیزند سلام گرم من به پدر ومادر مهربانم که برایم زحمت زیادی کشیده و به این حد رسانیده اند ودرود بر برادران وخواهرانم. باری خدا را شکر می کنم که این سعادت را نصیب من کرده و به جبهه جنگ علیه کفر می روم واقعا به آرزوی دیرینه خود رسیده ام و امیدوارم از خداوند بزرگ سبحان که شهادت را نصیب این بنده حقیر بگرداند تا رستگار شوم. من در این نامه به همه مردم هشدار می دهم که ای عزیزان من این انقلاب و بخصوص رهبر کبیر انقلاب ما را خداوند به عنوان یک نعمت بزرگ برای رهایی از ظلم به ما عطا کرده است واین ماییم که باید آن را نگهداریم واز جان و دل پشتیبانش باشیم و باید بگوییم که در واقع رستگاری ما ملت مسلمان در حفظ انقلاب اسلامی و رهبر کبیرش می باشد.

ای برادران و خواهران من ولایت فقیه بزرگترین و بهترین سرمایه مملکت است و در نگهداری وحفظ فقیه خود در هر موقعیتی بکوشید. در پایان جنگ را فراموش نکنید تا پیروزی مسلمین جهان بر مستکبرین شرق و غرب واستقرار حکومت عدل اسلامی در تمامی دنیا.

دیدگاه خود را به ما بگویید.